İnfeksiyon Dünyası Çalıştay Logo  
cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys for sale cheap nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale cheap nike nfl jerseys cheap nike nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys from china wholesale nfl football jerseys cheap wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys free shipping wholesale nfl nike jerseys cheap nfl jerseys from china china wholesale nfl jerseys cheap nfl jerseys nike cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys authentic cheap nfl jerseys usa cheap nfl nike jerseys discount nfl nike jerseys nike nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys supply cheap jerseys from china cheap authentic nfl jerseys cheap jerseys free shipping cheap nfl jerseys china cheap jerseys online cheap nba basketball jerseys cheap nba jerseys free shipping cheap nfl jerseys cheap nike jerseys china cheap nike nfl jerseys free shipping cheap nike nfl jerseys wholesale cheap nhl jerseys from china cheap replica jerseys wholesale cheap jerseys china wholesale jerseys supply wholesale jerseys wholesale mlb jerseys wholesale nfl jerseys wholesale nike jerseys cheap soccer jerseys wholesale baseball jerseys wholesale cheap jerseys wholesale nfl jerseys china wholesale nfl jerseys free shipping wholesale nfl nike jerseys wholesale nike nfl jerseys cheap nfl jerseys nike cheap nike nfl jerseys china cheap china jerseys cheap nba jerseys from china nfl jerseys cheap cheap nfl jerseys online cheap jerseys china cheap wholesale authentic jerseys cheap nfl jerseys authentic cheap mlb jerseys china cheap jerseys nba jerseys cheap cheap jerseys online free shipping cheap nfl authentic jerseys cheap nfl jerseys wholesale cheap authentic jerseys cheap nike nfl jerseys cheap nba jerseys cheap replica nfl jerseys nhl jerseys cheap cheap jerseys wholesale cheap jerseys china free shipping cheap wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys free shipping cheap nfl jerseys free shipping cheap mlb jerseys cheap nike jerseys cheap jerseys from china free shipping cheap authentic jerseys from china cheap retro nba jerseys cheap jerseys china wholesale cheap authentic jerseys free shipping cheap nba authentic jerseys cheap jerseys nfl nfl cheap jerseys cheap mlb jerseys from china cheap custom jerseys
Dr. Mustafa Aydın ÇEVİK...

Dr. Mustafa Aydın ÇEVİK,

21.07.1965 tarihinde Çorum'un Osmancık İlçesi'nde doğdu.

Sırasıyla, İskilip Misak-ı Milli İlkokulu, İskilip Ortaokulu, İskilip Lisesi ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1989 yılında Bingöl Emniyet Müdürlüğü Kurum Hekimi olarak göreve başladı.

1990 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Uzmanlık eğitimine başladı, aynı hastanede 1995 yılında Başasistan, 2000 yılında Başhekim Yardımcısı oldu. Başasistanlığı döneminde 1996 yılında İnfeksiyon Kontrol Komitesi'nin kurulmasına öncülük etti. Sürveyans formlarının ve sürveyans sisteminin oluşturulmasına büyük katkı sağladı. "Sürveyans" isimli bir bülten çıkardı. Hastane İnfeksiyonu Tanımlarının ve Mikrobiyolojik Tanı Rehberi'nin yayımlanmasını organize etti. 1998 yılında konu ile ilgili yasal bir yaptırım olmaksızın antibiyotik kısıtlaması yapılmasını organize etti.

2001 yılında yapılan şef yardımcılığı sınavını kazanarak Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde Şef Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'nin en genç Başkanı olarak göreve getirildi.

2003 yılında Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı görevinden ayrılarak, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde Şef Yardımcısı olarak çalışmaya devam etti. Pek çok İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji asistanının yetiştirilmesinde büyük emek verdi.

Her fırsatta mesleğini çok sevdiğini ve İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında çalışan hekimlere uzmanlık dalının saygın hale getirmek için önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Bilimsel olarak derleyebildiğimiz kadarıyla yurt içi ve yurt dışı kongrelerde 52 bildirisi, 52 yurt içi, 23 yurt dışı dergilerde yayımlanmış makalesi, çok sayıda kurs, sempozyum ve kongre konuşması bulunmaktadır. Beş bülten, 18 dergi ve 100'den fazla kitap yayımlanmasını organize etti. 2000-2008 yılları arasında 22 kongre, sempozyum, kurs ve eğitim toplantısı organizasyonunda aktif olarak rol aldı.

ANKEM Derneği, Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği, ESCMID, KLİMİK Derneği, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti, Türk Hastane İnfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, Türkiye EKMUD ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği’nin üyesi olan Dr. Mustafa Aydın ÇEVİK bu derneklerden bir kısmının kurucu üyeliğini yaptı ve yönetim kurullarında görev aldı. Sağlık Bakanlığının Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi ve Hastane İnfeksiyonları konusundaki bilimsel danışma kurullarının yanı sıra Bağışıklama Danışma Kurulu'nda da yer aldı.

24 Mart 2008 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı.